logo

Av. Ali YENİAY
(Kurucu Avukat - Kamu Hukuku)

Avukat Ali YENİAY, Yeniay Hukuk bürosunun kurucusu ve yöneticisidir. 2014 yılında Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Ali YENİAY, 2015 yılında Yeniay Hukuk Bürosunu kurmuş ve halen büyüyen ekibiyle birlikte Bursa Barosu’na bağlı serbest avukat olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Vergi Hukuku, Ceza Hukuku, Kamu Hukuku, İş Hukuku, Tüketici Hukuku, Miras Hukuku, Aile Hukuku, Borçlar Hukuku, Şirket Hukuku, Ticaret Hukuku başlıca faaliyet ve uzmanlık alanlarını oluşturmaktadır. Ali YENİAY, 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme lisansını ve Dumlupınar Üniversitesi İktisat Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Bilim Dalı’nda “Vergi Kanunları ve Türk Ceza Kanunu Çerçevesinde Mali Suçlar ve Yargının Konuya Bakışı” konulu tez çalışmasıyla doktora yapmaktadır. Uludağ Üniversitesi İİBF’de İdari Yargılama Hukuku alanında Misafir Öğretim Görevlisi olarak ders veren Ali YENİAY’ın bu görevi ve konu içeriği nedeniyle doktora tezi, avukatlık mesleğinde Vergi Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında uzmanlaşmasına büyük katkılar sağlamıştır. Ayrıca, Sosyoloji lisansı, Muhasebe ve Vergi ön lisansı ile Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası ön lisansları öğrenimlerini görmüştür. 2006-2014 yılları arasında kurucusu olduğu Lisans Akademi’de hukuk ve ekonomi alanlarında öğretmenlik yapmış olan Ali YENİAY, kurs bünyesinde İktisat, Maliye, Vergi Hukuku, İdare Hukuku, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku derslerini vermiştir. 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen “Enerji Hukuku” konulu ve Bursa Barosu tarafından düzenlenen “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uygulaması ve İşletmeler Etkisi” konulu eğitimlere katılarak bu konularda sertifika almıştır. 2019 yılında Uludağ Üniversitesi’nin düzenlediği “Bilirkişilik” eğitimine katılarak bu alanda eğitim katılım belgesi almıştır. 2019 ve 2021 yıllarında Antalya’da gerçekleştirilen Uluslararası Maliye Sempozyumuna katılmış ve 2021 yılında katıldığı sempozyumda “Türkiye’de Vergi Kaçakçılığı Suçunun Yüksek Mahkeme Kararları Çerçevesinde Değerlendirilmesi" konusunda konuşmacı olarak bildiri sunmuştur. Hukuk ve İşletme alanında aldığı Lisans, İktisat alanındaki Yüksek Lisansı, Mali Hukuk Bilim Dalı’ndaki doktora eğitimleri, hukuk ve ekonomi alanında vermiş olduğu eğitimler nedeniyle hukuk yanında Mali alanda da yeterli düzeyde eğitim ve tecrübeye sahip olan Ali YENİAY, şirketlere sadece hukuki değil mali konularda da danışmanlık konusunda profesyonel destek sağlamaktadır. Eğitim ve tecrübe anlamında sağlam bir alt yapıya sahip olması ayrıca karşılaştığı hukuki olaylara sıradanlıktan öte çok yönlü ve pratik çözümlerle yaklaşabilme imkanı sağlamaktadır. Ali YENİAY, halen kurucusu olduğu Yeniay Hukuk Bürosunda yönetici avukat olarak devam etmektedir.

Av. Şafak AZİZOĞLU
(Avukat-- - Avukat--)

1991 yılında Bursa’da doğmuştur. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2014 yılında stajını tamamlamıştır. İcra Hukuku ve Özel Hukuk alanında çalışmaları bulunmaktadır. 2019 yılından bu yana resmi sicile kayıtlı olarak arabuluculuk yapmaktadır.

Prof. Dr. Metin TAŞ
(Öğretim Üyesi - Maliye)

Cide (Kastamonu) doğumlu olan Metin Taş 1985 yılında Uludağ Üniversitesi İİBF Maliye Bölümünü bitirdikten sonra aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1987’de yüksek lisansı, 1989’da doktorayı tamamlayan Taş, 1995’te doçent ve 2001’de profesör olmuştur. Bursa’da bulunduğu yıllarda çeşitli kademelerde yöneticilik yapmanın yan ısıra, gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları da yapmıştır. 2007 yılında kendi isteğiyle Gazi Üniversitesi İİBF Maliye Bölümüne geçen Taş, 2014 yılında kendi isteğiyle emekli olmuştur. Vergi hukuku alanında yayınlanmış çalışmaları bulunan Taş, ulusal gazetelerde köşe yazarlığı da yapmıştır. Ankara’da yeminli mali müşavirlik yapan Taş evli ve iki çocuk babasıdır.

SMMM Eylem ASA
(SMMM - Muhasebe)

Yeniay Hukuk Bürosu SMMM

Aykut ARAS
(Katip - İcra)

Bursa’da doğmuştur. 2006 yılında lise eğitimine Bursa Atatürk Endüstri Meslek Lisesinde başlamıştır. 2010 yılında İstanbul'da icra katibi olarak mesleğe başlamıştır. Bu alanda 12 yıldır aktif olarak farklı bürolarda çalışarak tecrübe ve uzmanlık deneyimi kazanmış olup, 2021 yılından bu yana büromuzda çalışmaya devam etmektedir.

Aylin KARA
(Yönetici Asistanı - Asistan)

Bursa'da doğmuştur. Lise Eğitimini Nilüfer Fatih Lisesinde tamamlamıştır. 2013 Yılında çalışma hayatına başlamış olup satış pazarlama, ön muhasebe alanlarında çalışmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde eğitim almaktadır. 2019 yılından bu yana büromuzda çalışmaya devam etmektedir.

Stajyer Av. Hilal SABAH
(Stajyer Avukat - Hukuk)

Bursa’da doğmuştur. 2012 yılında lise eğitimine Bursa Anadolu Kız Lisesinde başladıktan sonra 2016 yılında Özel Rasim Şahinkaya Anadolu Lisesinde öğrenimini tamamlamıştır. Hukuk Lisans eğitimini 2021 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamış ve ofisimizde Bursa Barosuna kayıtlı olarak yasal avukatlık stajına başlamıştır. Danışmanlık hizmeti ve dava takibinin yanı sıra Sigorta ve Tüketici Hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Bunlara ek olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Prof. Dr. Mehmet YÜCE
(Öğretim Üyesi - Maliye)

1973 yılında Ağrı'da doğmuştur. 1991 yılında Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalında yüksek lisansa başlamış ve 1994 yılında araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 1998 yılında doktor ardından 2000 yılında Yrd.Doç. unvanını almıştır. 2001 yılında Kırgızistan İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesine geçici görevle görevlendirildi. Kırgızistan'da yaptığı hizmetler dolayısıyla Kırgız Devleti tarafından birçok ödüle layık görülmüştür. 2005 yılında doçentlik unvanını aldıktan sonra 2006 yılında Türkiye'ye dönmüştür. 2008 tarihinde Mali Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı oldu 2010 yılında Profesörlük unvanı aldı. Uludağ Üniversitesi İİBF Dekanı, Hukuk Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Vergi hukuku alanında yayınlanmış çok sayıda kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Hasan ÖZKAN
(Hukukçu - Hukuk)

Bulgaristan Haskovo Doğumlu olup, uzun yıllar STK larda görev yapan ÖZKAN Avrupa ve Balkanlar Öğrenci Danışmanlığı ve Eğitimi konusunda görev üstlenmiş, Kocaeli Üniversitesi Deniz Elektroniği, Anadolu Üniversitesi Medya Yapımcılığı, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Ulus.Hukuk , Kıbrıs İlim Üniversitesi Hukuk Mezunudur. Yüksek Lisansı Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi İşletme Yönetiminde tamamlayan ÖZKAN, halen KSTU Marmara Yetkilisi ve Avrupa&Balkanlar Koordinatörüdür. Medeni Hukuk, Vatandaşlık Hukuku ve Devletler Özel Hukuk alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

Hukuki destek verdiğimiz konular hakkında bilgi için Çalışma Alanlarımız, hukuki desteğe ihtiyaç duymanız halinde İletişim Bilgileri, uzaktan hukuki destek için Online Danışmanlık, merak ettiğiniz konularda bilgi edinmek için Blog Haberler, hukuki destek verdiğimiz firmalar için Referanslarımız linklerini kullanabilirsiniz.

İletişim Bilgileri


  • 0224 452 31 31
  • 0544 452 31 31
  • ali@yeniayhukuk.com
  • İhsaniye Mah. Can Sok. No:2/1 K.3 D.12 (Yeni Emniyet Binası Karşısı) Nilüfer/BURSA

  • Copyright © 2021 YENİAY HUKUK Tüm Haklar Saklıdır.